عزم معاونت علمی در حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان

عزم معاونت علمی در حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان

عزم معاونت علمی در حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید تعدادی از  واحدهای فناور صنعتی شهرک های صنعتی پرند گفت:  رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان مستقر در این دو شهرک صنعتی  روند صعودی قابل ملاحظه ای داشته است و برنامه ریزی خوبی که برای دانش بنیان شدن این صنایع صورت گرفته است باید با شتاب بیش تری ادامه پیدا کند.

ستاری نامه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برای توسعه زیست بوم شرکت های دانش بنیان هدف اصلی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و حل کردن مشکلاتی است که این شرکت ها با آن سر و کار دارد و اجرایی شدن بیش از ۱۲۰ سرفصل حمایتی این قانون، تا کنون زمینه اشتغالزایی و خلق ارزش افزوده کسب و کارهای دانش بنیان را فراهم کرده است.

رییس ستاد توسعه فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، ارزش آفرینی ۶۰هزار میلیارد تومانی و ایجاد بیش از ۳۰۰هزار شغل را ماحصل فعالیت بیش از ۳هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: نقش شرکت های دانش بنیان در ایجاد ارزش افزوده، صادرات و اشتغال بیش از پیش پررنگ شده است و با ایجاد محیط مساعد فعالیت این کسب و کارها، این روند با شتاب بیش تری ادامه می یابد.

ستاری، معافیت های مالیاتی، گمرکی و اسقرار محل فعالیت در شعاع مشخصی از شهرهای بزرگ را بخشی از حمایت های قانونی از دانش بنیان ها برشمرد و اظهار کرد:  معاونت علمی و فناوری مصمم است تا بتواند با همکاری وزارت صنعت معدن و تجارت و دیگر نهادهای دست اندرکار، چتر حمایت از شرکتهای صنعتی را گسترش دهد و بازار داخلی و بین المللی مطلوب برای محصولات و خدمات این کسب و کارها را توسعه بدهد.

ستاری ضرورت توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری برای رونق کسب و کارهای دانش بنیان و استارت آپی را یادآور شد و افزود:  در کنار تمامی حمایت‌های زیرساختی و مادی، محیط مساعد کسب و کار شرکت ها است که باید فراهم بشود تا بتوانند در بستر این محیط به توسعه کسب و کار و بهبود فعالیت خود بپردازند.


بازدید از ۹ واحد فناور

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین بخش بازدید از واحدهای دانش بنیان با حضور در شهرک صنعتی شمس آباد  از شرکت ریز زیست فناوری پوست برنا تولیدکننده تجهیزات پزشکی، جراحی و ارتوپدی،  شرکت دانش بنیان ماه ماشین آریا تولیدکننده سیستم های توزین دینامیک و استاتیک اندازه گیری محصولات کشاورزی و کارخانجات آرد، شرکت دانش بنیان مهندسی علم و فن آراد سازنده دستگاههای بسته بندی و ارائه دهنده راهکارهای تولید ماشین های سورتینگ با دوربین و فناوری بینایی دیدن کرد.

همچنین شرکت دانش بنیان فن آوران پولادژن  سازنده سیستم های هیدرولیک تست پمپ های بادی پمپ های برقی سیلندرهای هیدرولیک و تست شیرآلات صنعتی، شرکت آترا حرارت سازان طراح و سازنده کوره های صنعتی و خطوط عملیات حرارتی و نیز شرکت مهندسی سپهر آمیزه رازی تولید کننده پلیمری مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد دستاوردهای خود را به معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ارائه کردند.

ستاری در ادامه با حضور در شهرک صنعتی پرند از شرکت دانش بنیان فن نیرو تولید کننده سیستم تصفیه آب و آب شیرین کن و شرکت طیوران افزار تولیدکننده تجهیزات صنعت مرغداری و تخم مرغ های عاری از بیماری بازدید کرد.

بازدید از فرآیند تکمیل آزمایشگاه سازگاری الکترونیک که توسط مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک انجام می شود بخش دیگری از حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در شهرک صنعتی پرند بود.

منبع: معاونت علمی ریاست جمهوری

لینک خبر

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید