طرح توانمندسازی صدف در پارک فناوری پردیس برگزار شد

طرح توانمندسازی صدف در پارک فناوری پردیس برگزار شد

طرح توانمندسازی صدف در پارک فناوری پردیس برگزار شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه نوآوری تهران به‌منظور بالا بردن انگیزه و شناخت بهتر دانشجویان از محیط کار، طرح توانمندسازی صدف را برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این برنامه یک‌روزه، ۶۰ دانشجو از پارک دیدن کردند. در ابتدای این برنامه سابقه و فعالیت‌های پارک برای دانشجویان تشریح و سپس دانشجویان از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های عضو پارک بازدید کردند. در ادامه دانشجویان به سه گروه دانشجویان برق الکترونیک، برق قدرت و صنایع، دانشجویان عمران و مکانیک، دانشجویان شیمی و کامپیوتر تقسیم شدند.

بازدیدکنندگان در گروه‌های جداگانه‌ای از شرکت‌های صنایع الکترونیک فاران، شرکت دانش‌بنیان توسعه پایدار سلمان (عمرانی)، شرکت فرا طیف پویا، شرکت سنا برق توان و شرکت فب لب (معماری) بازدید کردند. پس‌ازآن هر سه گروه بازدیدکننده در مرکز نوآوری یاس دورهم جمع شدند و بعد از صرف ناهار، در ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ کارگاه چالش کارمندی و کارآفرینی به سخنرانی مهندس علی پنیریان مدیرعامل مرکز نوآوری یاس برای آن‌ها برگزار شد.

پنیریان در این برنامه توصیه‌هایی درباره مهارت افزایی ارائه داد و گفت: در مسیر نوآوری و اختراع و کارآفرینی، چالش‌ها و پیچ‌وخم‌های بسیاری وجود دارد و افراد باید با شناخت کامل از خود وارد این مسیر بشوند.

وی افزود: دانشجویان باید کارآموزی و تجربه مهارت‌های نرم در میدان عملیات را جدی گرفته و تلاشی مضاعف در کارآموزی به معنای واقعی خود و نه به معنای استخدام در نظر داشته باشند و حتماً از تجربیات موفق کارآفرینان استفاده کنند.

مدیرعامل مرکز نوآوری یاس گفت: شناخت علایق و توانمندی‌ها برای به‌دست آوردن یک موقعیت شغلی مناسب و یا کارآفرینی در کشور بسیار مؤثر است و باید دقت داشته باشید که کارآفرینی برای تمام افراد نمی‌تواند بهترین راه باشد.

سپس دکتر توحیدیان مدیرعامل شرکت فرا طیف پویا و خانم دکتر مظفری عضو هیئت‌مدیره شرکت مروابن پنل کارآفرینی و کارمندی را به‌صورت پرسش و پاسخ و بیان تجربیات برگزار کردند.

خانم مظفری در این پنل گفت: برای اینکه در زمان دانشجویی اطلاعات و تجربیات خود را درباره محیط کار و فعالیت‌های کارآفرینی افزایش بدهید، بهتر است که به‌عنوان کارآموز وارد کارخانه‌ها و شرکت‌های فعال در این زمینه شوید، در نظر داشته باشید که اگرچه سوددهی در کارآفرینی بیشتر است؛ اما به همان اندازه ریسک بیشتری نیز دارد.

توحیدیان نیز گفت: برخی از دانشجویان تصور می‌کنند، برای داشتن یک شرکت کارآفرین، تنها داشتن علم در زمینه تخصصی و تحصیلی‌شان کفایت می‌کند؛ درصورتی‌که در کنار داشتن تخصص باید به علم مدیریت نیز آگاهی داشته باشند.

شایان‌ذکر است، ثبت‌نام برای حضور در این برنامه از طریق سایت TINET.COMتحت عنوان طرح توانمندسازی شغلی صدف که مخاطب آن دانشجویان است، انجام شد. حضور در این برنامه کارگاهی و آموزشی از طریق تبلیغات دانشگاهی است و تخفیف ویژه‌ای نیز جهت حضور دانشجویان نخبه در نظر گرفته‌شده بود. ترکیب حضور اولین گروه از سلسله برنامه‌های توانمند سازی صدف بدین‌صورت بود؛ ۸۰ درصد دانشجویان حاضر از ۴ دانشگاه صنعتی شریف، تهران، علم و صنعت، امیرکبیر و سایر دانشجویان از دانشگاه‌های شاهد، الزهرا، آزاد و کرمانشاه در این برنامه شرکت داشتند.

در پایان، گواهینامه‌ای از طرف پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دانشجویان اعطا شد. انتظار می‌رود با برگزاری این رویدادها، نگاه دانشجویان نسبت به صنعت و بازار بهبودیافته تا آن‌ها برای ورود به بازار کار، نگرشی دقیق و خلاقانه داشته باشند.

منبع: پارک فناوری پردیس

لینک خبر

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 14 =

نوشته های مرتبط

برگزیده برترین جایزه فناور در کشور عضو پارک فناوری پردیس

برگزیده برترین جایزه فناور در کشور عضو پارک فناوری پردیس

در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که با حضور معاون اول رییس‌جمهور، معاونعلمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از۱۸ پژوهشگر،  ۵ فناور برگزیده کشور و۵ نفر از استانداران حامی فناوری و پژوهش در کشور تجلیل به عمل آمد که دکتر عباس شاهمرادی، مدیرعامل شرکتآرا پژوهشازپارکفناوریپردیس نیز به عنوان فناور برتر انتخاب شدند. سید عباس شاهمرادی زواره، مدیرعامل شرکت آرا پژوهش، یکی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس است که امروزتوانست پس از سال‌ها تلاش و کوشش جایزه برترین فناور کشور را دریافت کند.…خواندن ادامه

کلیدواژه خود را وارد کنید