ایجاد بستر آنلاین برای شبکه ­سازی علم و فناوری در جهان اسلام

ایجاد بستر آنلاین برای شبکه ­سازی علم و فناوری در جهان اسلام

ایجاد بستر آنلاین برای شبکه ­سازی علم و فناوری در جهان اسلام

چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی با ضیافت و اجرای موسیقی در برج نمادین دانشگاه سلطان قابوس به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، پس از سه روز جلسه و گفتگو میان ۸۰ دانشمند در حوزه سلامت، انرژی و آب، چهارمین دوره نشست علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی به کار خود پایان داد.

رسول دیناروند، دبیر چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP)در کشورهای اسلامی در اختتامیه این نشست گفت: طبق مباحث گسترده پیرامون وضعیت تحقیقات و توسعه در مراکز علمی و تحقیقاتی، نظرات و پیشنهادات ذیل در راستای همکاری­های علمی و فناوری میان کشورهای اسلامی و فراتر از آن عنوان شد.

۱.ایجاد بستر آنلاین به‌عنوان جایگاهی مناسب به‌منظور شبکه­ سازی در همکاری­های علم و فناوری، اشتراک­گذاری و انتشار اطلاعات؛

۲.شکل­گیری وقف با هدف سرمایه­گذاری برای فعالیت­هایی فراتر از قابلیت­های امروزی؛ مانند حمایت از پژوهشگران نخبه، محققان پرکار و اقدامات جدید پیش‌بینی‌شده…

۳.به اشتراک­گذاری تحقیقات و زیرساخت­های مربوط به تحقیقات و توسعه؛

۴.پشتیبانی از برنامه­های مربوط به بورس تحصیلی با حمایت مالی مؤسسات و بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)؛

۵.افزایش آگاهی و دانش عمومی در کشورهای اسلامی؛

۶.تشکیل هیئت مشاوره بین­المللی برای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)؛

۷.ارتقای سطح توازن جنسیتی و ارائه تحقیقات دانشمندان جوان در جلسات و پروژه­های تحقیقاتی؛

۸.حمایت از برنامه­های سرپرستی توسط دانشمندان برجسته برای دانشجویان جوان؛

۹.تسهیل در به‌کارگیری علم و فناوری در خدمت به جامعه.

در جلسه اختتامیه چهارمین نشست استپ، همچنین به پژوهشگران جوان برای دستاوردهای برجسته­شان جوایزی اهدا شد.

برندگان جوایز چهارمین نشست استپ، جوخا عبدالله الکلبانی، برای ارائه پروژه در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات، آمال بتی­العبری، در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و خدیجه سعید­الرشیدی، در حوزه فیزیک بودند.

شرکت­کنندگان چهارمین نشست استپ از بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و دانشگاه سلطان قابوس برای برگزاری این رویداد و ایجاد فرصتی برای گردهمایی دانشمندان جهان اسلام در راستای آینده علمی بهتر در کشورهای اسلامی قدردانی کردند.

لازم به ذکر است، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در سال ۲۰۱۵ نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی را به‌عنوان یکی از برنامه­های خود به‌منظور افزایش همکاری­ میان دانشمندان پایه­گذاری کرد، این رویداد به‌طور سالانه برگزار می­شود.

منبع: پارک فناوری پردیس

لینک خبر

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 8 =

نوشته های مرتبط

برگزیده برترین جایزه فناور در کشور عضو پارک فناوری پردیس

برگزیده برترین جایزه فناور در کشور عضو پارک فناوری پردیس

در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که با حضور معاون اول رییس‌جمهور، معاونعلمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از۱۸ پژوهشگر،  ۵ فناور برگزیده کشور و۵ نفر از استانداران حامی فناوری و پژوهش در کشور تجلیل به عمل آمد که دکتر عباس شاهمرادی، مدیرعامل شرکتآرا پژوهشازپارکفناوریپردیس نیز به عنوان فناور برتر انتخاب شدند. سید عباس شاهمرادی زواره، مدیرعامل شرکت آرا پژوهش، یکی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس است که امروزتوانست پس از سال‌ها تلاش و کوشش جایزه برترین فناور کشور را دریافت کند.…خواندن ادامه

کلیدواژه خود را وارد کنید