اولین رویداد هم‌آوردی نو در صنعت پلیمر و پلاستک

اولین رویداد هم‌آوردی نو در صنعت پلیمر و پلاستک

اولین رویداد هم‌آوردی نو در صنعت پلیمر و پلاستک

مرکز فن‌بازار ملی ایران با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان تهران درصدد است، سلسله رویدادهایی با نام هم آوردی نو را تحت برنامه جامع نوآفرین با هدف جذب سرمایه و توسعه بازار شرکتهای دانشی برگزار نماید.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در ابتدای این برنامه، علی اکبریان دبیر شبکه مرکز فن‌بازار ملی ایران درباره برگزاری چنین رویدادی در کشور گفت: رویداد هم‌آوردی نو، هر بار در یک حوزه تخصصی برگزار می‌شود، شرکت‌های فناور و دانش بنیان توانمند در آن حوزه تخصصی، پس از چند مرحله ارزیابی در این برنامه حضور خواهند داشت. شرکت‌های منتخب، توانمندی خود را به سرمایه گذاران و صنعت گران ارائه نموده و زمینه برای برگزاری جلسات منجر به مشارکت سرمایه گذاری و توسعه بازار فراهم می شود. شاخص های ارزیابی شرکت ها همچون توانمندی تولید، توانمندی رقابتی، نیاز و حجم بازار و شاخص هایی از این دست می باشد و داشتن تولید و سابقه فروش توسط شرکت، پیش نیاز حداقلی برای حضور در این رویداد است.

در ادامه برنامه، خانم دکتر مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران و رییس کانون ملی زنان بازرگان کشور درخصوص تاثیر این برنامه در حوزه اشتغال گفت: در این برنامه متخصصان، ماهی یک بار دورهم جمع می شوند و قصد داریم از این طریق، اشتغال را برای جوانان، صنایع و آینده سمت و سو بدهیم.

وی افزود: دنیای امروز به دنبال تولید مواد اولیه که منتج به تولید کالا به صورت فیزیکی می شودنیست؛ بلکه با آگاهی دادن، هدایت کردن، بررسی کردن، دسته بندی کردن اختراعات شناسنامه دار، باعث رونق کسب و کاری که در نهایت منجر به تولید شغل در جامعه شود، می پردازد.

امید هاشمی مدیریت کسب و کارهای نوین اتاق بازرگانی درباره این برنامه نیز گفت: بخشی از این برنامه مربوط به توسعه فناوری می‌شود و بخش دیگر مربوط به بحث توسعه بازار است.

وی در ادامه با توجه به فعالیت مفید و تاثیر گذاری پارک‌های فناوری درخصوص توسعه نوآوری‌ها در کشور اظهار داشت: در این دو دهه که پارک‌های فناوری شکل گرفته‌اند، ما شاهد توسعه بخش فنآوری بوده‌ایم و در حوزه قانون گذاری تسهیلاتی برای آن‌ها به وجود آمده است، هم اکنون نیز شاهد حضور شرکت‌های زیادی در حوزه فناوری و های‌تک هستیم؛ اما در منظر دوم که توسعه بازار است هنوز ضعف‌هایی را مشاهده می کنیم.

وی افزود: در زمینه توسعه بازار تنها توانسته‌ایم یک‌ دهم از خدمات لازم را ارائه بدهیم، هم اکنون شرکت

 های فعالی داریم که در حوزه فناوری کارآمد هستند؛ ولی در حوزه بازار ضعف دارند و فن بازار به عنوان واسط حرفه‌ای به مشتریان های‌تک خدماتی را ارائه می‌دهد.

هاشمی اظهار داشت: ماموریت اصلی ما، کمک به شرکت‌های فناور درخصوص ارائه محصول به بازار هست، موضوع دوم، تبادل فناوری است که بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌های ما کوچک‌اند یا در لبه‌های تکنولوژی کار می کنند و تعامل خوبی بین آن ها شکل نگرفته است. ماموریت فن بازار این است که تعادل را بین شرکت ها برقرار کند.موضوع سوم، سرمایه گذاری است. مثلا مخترعی وجود دارد که به دنبال سرمایه است و فن‌بازار به آن پرداخته و برنامه هایی را در این راستا دارد، این رویداد که اولین برنامه در این حوزه است، بستری را برای مواجه سرمایه پذیران و سرمایه گذاران فراهم می کند.

گفتنی است، در این برنامه فاطمه پارچه بافی درباره سوپر جاذب بهداشتی و اکریلیک اسید، فاطمه سقطچی درباره تولید نانوذرات آلی و معدنی، محمد قلیانی درباره تولید بلک خام و نمره دار عدسی عینک، شهرام فداییان درباره تولید عصاره حاوی تانن از پوست پسته، طاهره پرهیزکاری درباره گرافن اکساید، الهام ثقفی درباره درب شیشه های پنی سیلین و درب لوله های خونگیری و عرفان حیدری درباره محصولات طبیعی نگهداری از چرم پرزنت هایی ارائه دادند. در انتهای این برنامه جلسات B2Bبرای آشنایی دو طرف برگزار و تفاهمنامه هایی نیز منعقد شد.

منبع: پارک فناوری پردیس

لینک خبر

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

نوشته های مرتبط

برگزیده برترین جایزه فناور در کشور عضو پارک فناوری پردیس

برگزیده برترین جایزه فناور در کشور عضو پارک فناوری پردیس

در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که با حضور معاون اول رییس‌جمهور، معاونعلمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از۱۸ پژوهشگر،  ۵ فناور برگزیده کشور و۵ نفر از استانداران حامی فناوری و پژوهش در کشور تجلیل به عمل آمد که دکتر عباس شاهمرادی، مدیرعامل شرکتآرا پژوهشازپارکفناوریپردیس نیز به عنوان فناور برتر انتخاب شدند. سید عباس شاهمرادی زواره، مدیرعامل شرکت آرا پژوهش، یکی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس است که امروزتوانست پس از سال‌ها تلاش و کوشش جایزه برترین فناور کشور را دریافت کند.…خواندن ادامه

کلیدواژه خود را وارد کنید