نخستین گردهمایی سراسری شرکت‌های فناور حوزه تجدیدپذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
دسته بندی : برچسب ها :

نخستین گردهمایی سراسری شرکت‌های فناور حوزه تجدیدپذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقل از ایرنا معاون ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی اظهار کرد: در سال های اخیر و با ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری و پیگیری جدی آن در معاونت علمی، روند شکل گیری و توسعه زیست بوم علم، فناوری و نوآوری شتاب محسوسی به خود گرفته است. در این فرآیند، تمرکز اصلی سیاست های حمایتی، به سمت توسعه کارآفرینی دانش بنیان و رشد و گسترش کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان سوق پیدا کرده است.

 

احمد فیروزی افزود: در این راستا، ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر در سال ۹۵ مجموعه ای از فعالیت ها را برای پایش و ارزیابی سطح توانمندی شرکت های دانش بنیان این بخش انجام داد و بر اساس نتایج آن، برنامه های گسترده ای را برای ایجاد، تقویت و حمایت از شرکت های دانش بنیان در سال ۹۶ و سال های آینده طراحی و اجرا می شود. یکی از این برنامه ها، برگزاری اولین گردهمایی سراسری شرکت های دانش بنیان حوزه تجدیدپذیر کشور است و هدف اصلی از برگزاری این نشست، ایجاد زمینه عینی آشنایی و تعامل شرکت ها و کارآفرینان دانش بنیان با معاونت علمی و ستاد تجدیدپذیر و همچنین تقویت شبکه ارتباطی بازیگران این حوزه است.

وی درباره نقش شرکت های دانش بنیان و نوآور در توسعه تجدیدپذیرها گفت: مخاطب تمامی سیاست ها و سازوکارهای کلان تدوین شده در دولت، نهایتاً شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و نخبگان کشور هستند و بدون توجه واقعی به خواسته ها و مطالبات آنها، ضریب موفقیت و اجرایی شدن این سیاست ها ناچیز و ناموثر خواهد بود. بر این اساس ستاد تجدیدپذیر تمرکز اصلی اقدامات خود را از فعالیت های صرفاً پژوهشی، به حمایت از توسعه خدمات،محصولات و راه حل های دانش بنیان برای گسترش کاربرد انرژی های تجدیدپذیر در کشور، تغییر داده است.

به گفته فیروزی،حوزه انرژی های تجدیدپذیر در ایران نوپا بوده و بی تردید برای دستیابی به پیشرفت پایدار، نیازمند ایده ها و راه حل های نوآورانه و فناورانه هستیم.

وی افزود: بایستی تجارب جهانی را با مدل ها و مزیت های نسبی کشور بومی نموده و چه بسا خود پایه گذار استانداردها و فناوری های جدید باشیم. لذا تمامی ایده های نو پس از ارزیابی علمی در کارگروهای تخصصی ستاد (انرژی های بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، زیست توده )، در صورت دارا بودن شرایط لازم، برای حمایت از تبدیل به محصول و تجاری سازی، به کارگروه توسعه کسب و کار دانش بنیان ستاد معرفی و ادامه فرآیند در آنجا پیگیری می شود.

فیروزی ادامه داد: در این نشست سعی کرده ایم با اطلاع رسانی گسترده و دعوت رسمی از تمامی شرکت های فعال در حوزه تجدیدپذیر، ضمن شنیدن دغدغه های آنان، زمینه آشنایی با مزیت های ورود به خانواده شرکت های دانش بنیان را فراهم کنیم. با توجه به مشارکت و همراهی جدی صندوق نوآوری و شکوفایی در برگزاری این نشست، مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان صندوق، میزبان آن در روز سه شنبه بیستم تیر ماه از ساعت ۹ تا ۱۲ است.

برای ارسال دیدگاه، بهتر است ثبت نام کنید.