معرفی شرکت

شرکت­های فعال در حوزه­های مختلف تولیدی، خدماتی و مشاوره­ای برای بقای حیات خود و حضور در بازار با عواملی همچون عدم آشنایی صاحبان طرح با محیط های کسب و کار، مسایل بازرگانی، مالی، ارزیابی، پیچیده بودن محصول و رفتار منطقی خریداران، پیش­بینی­های نادرست از رشد و جذابیت بازار و کسب سهم مطلوب بازار و پاره­ای موارد دیگر دست و پنجه نرم می­کنند، عواملی که باعث می­شود تا کسب و کارهای نوپا و حتی کسب و کارهای فعال گذشته را با مشکل رو به رو کرده و تا مرز ورشکستگی و انحلال پیش برد. به عبارت دیگر می­توان گفت درحال حاضر علاوه بر داشتن ایده خوب، باید عوامل بسیار مهم و موثر دیگر نظیر: ترفیعات عالی، زمینه تخصص، اعتبار، ارتباط با بازار هدف، توانمندی­ها و تخمین درست و علمی پیش­بینی­ها و … در نظر گرفته شود تا شرکت­ها به اهداف خود نایل آمده و در میدان فعالیت باقی مانده و به رشد و توسعه خود اقدام نمایند. امروزه نهادهای متعددی با تکیه بر شم تجاری خود و با ارزیابی و امکان­سنجی دقیق طرح­ها، سعی در حل مشکلات مطروح دارند تا بتوانند در ارتباطی تنگاتنگ با کارآفرینان و صنعت با ارایه مشاوره­ها و راه­کارهای مناسب، اقدام به رفع نقاط ضعف و ارتقای عملکرد شرکت­ها شوند.

شرکت سنجش فناوری خاورمیانه (سهامی خاص) در سال ۱۳۸۷ با هدف رفع نیازهای اعم از ارزیابی و امکان‌سنجی طرح ها و پروژه‌ها در حوزه فناوری‌های نوین، با حمایت پارک فناوری پردیس، مؤسسه توسعه فناوری نخبگان و صندوق توسعه فناوری های نوین تأسیس گردید. این شرکت با تحقیق و بررسی مدل­های مختلف امکان سنجی و بررسی اقتصادی، مدل­های علمی و کارآمدی را مطابق با شرایط کشور تهیه نموده است که این مدل­ها هم اکنون در قراردادهای شرکت با کارفرمایان مورد استفاده قرار می­گیرد. شرکت سنجش تا کنون خدمات متعدد و متنوعی را در راستای رسالت خود در سه حوزه تجاری­سازی فناوری، ارزیابی و نظارت و انجام پروژه­های پژوهشی در اختیار متقاضیان قرار داده است.

 

چشم انداز :

در افق ۱۳۹۸ شرکت سنجش فناوری خاورمیانه مجری اصلی خدمات مشاوره فناوری دارای یک زنجیره ارزش کامل حوزه تجاری سازی جهت ارایه به سیاستگذاران و ذینفعان این حوزه خواهد بود.

 

مأموریت:

سنجش فناوری خاورمیانه به عنوان یک سازمان یادگیرنده با تکیه بر قابلیت های پویا و نیروی انسانی متخصص خود به مشتریان کمک می­کند تا مسیر صحیح تجاری سازی محصولات را به بهترین وجه ممکن طی نمایند.

 

ارزش ها:

  • امانتداری
  • دقت و سرعت عمل
  • خلاقیت و بهره­گیری از دانش روز
  • تعهد و مسئولیت پذیری
  • ارزش آفرینی